Prins

prins-ortak

Prins Otogaz Sistemleri

Dünyada sıralı enjeksiyon sistemini uygulayan ilk markalardan biri olan Prins, Mengerler Bosch Car Service montaj güvencesiyle de, sizinle buluşuyor. Size sunacağımız ayrıcalıklar sadece tecrübemiz ve kalitemizle sınırlı değil. Size büyük avantaj sağlayacak hizmetlerimizle, Servisimiz her yanınızda.

Prins otogaz sistemleri genellikle üst sınıf araç kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. 25 yılı aşkın süreli tecrübesiyle müşteri memnuniyetini ön planda tutan Prins, kullanıcısı tarafından her daim takdir edilen ve beğeni toplayan bir firmadır. Standartlara uygun olarak dönüşümü yapılan araçlar, diğer yakıtları kullanan araçlar kadar güvenlidir.


Arıza Işığı Sorununa Kesin Çözüm

Prins’in özel olarak geliştirdiği çözümle, dönüşüm yapılan araçlarda arıza ışığı yanma problemi
ortadan kalkar.

Çevre Dostu

Prins ürünleri sadece yakıt ekonomisiyle yetinmez. Diyagnoz yazılımı sayesinde
en ince ayarlara kadar emisyon değerlerinin ayarlanarak düşürülmesini sağlar.
Böylece çevre temizliği sağlayarak farklılığını bu yönde de gösterir.

Motor Koruma Sistemi

Prins, müşterilerin araçlarının korunmasına yönelik olarak ValveCare yağlama sistemini
geliştirmiştir. ValveCare yağlama sistemi, motor ömrünü uzatır, motor gücünü artırır, tam otomatik
olarak çalışır. Yakıt tasarrufuna da katkıda bulunur. Bazı sistemlerde katkı malzemeleri LPG
deposuna konularak enjektörlerde ve sistemde arızalara neden olurken, Prins ValveCare sistemi
enjektör sonrasında yakıta katılarak tüm sorunların önüne geçilmesini sağlar.

Ekonomiklikte Lider

Prins, geliştirilmiş ve sorunsuz çalışan Elektronik Kontrol Ünitesi’yle (ECU) ve
geliştirdiği yazılımlarla en ideal yakıt tüketimini sağlar.

Yenil Nesil Lpg Dönüşüm Sistemleri

Direct LiquiMax Sistemi

Prins’in direkt enjeksiyonlu araçlar için özel olarak ürettiği ve dünyada bir ilk yaratan otogaz dönüşüm sistemi Direct LiquiMax(DLM), artık Mengerler Bosch Car Servis’ de. DLM LPG sisteminin en büyük özelliği, yalnızca direkt enjeksiyonlu araçlar için üretilmiş olması değil aynı zamanda en son teknolojiye sahip olmasıdır. Her araç için özel olarak üretilen DLM, bu araçların motorlarında test edilerek satışa sunuldu.

Direct LiquMax Sistemi’nin özellikleri:

• Prins DLM Sistemi, aracınızın orijinal benzin enjeksiyonu ile eşdeğer bir teknolojiye sahiptir. Motorda yer alan mevcut elektronik bileşenlerden maksimum derecede faydalanır. Bu sayede benzin ile LPG arasında sürüş farkını hissedilmez. Benzinli araç performansı ile LPG’li araç performansı birbirine eşdeğer seviyede olur.

• DLM ile araç ilk çalışmadan itibaren LPG tüketir. Bu nedenle aracı çalıştırmak için dahi benzine ihtiyaç duyulmaz. Bu özellik %100 LPG tüketerek daha çok tasarruf yapılmasını sağlar.

• DLM kitinin içinde bulunan parçalar dışında herhangi bir ekstra ekipmana ihtiyaç yoktu. Buna, otogaz sistemi yağlama malzemesi olarak bilinen koruyucu sıvı dozlayan sistem de dahildir.

• DLM kitinin bulunduğu direkt enjeksiyonlu araçlarda, sıvı LPG’nin yüksek basınç altında silindirin içine enjekte edilmesi için modifiye edilmiş bir yüksek basınç pompası ile benzin sisteminin yakıt enjektörleri kullanılır. Bu durum sayesinde otomobil için hayati önem taşıyan emme manifoldu da delinmemiş olur.

• Normal şartlar altında sıralı sistemlerde 10.000 km’de bir yapılan bakım, DLM LPG kitinin takılı olduğu araçlarda 25.000 km’de bir yapılır.

Direkt enjeksiyon motor sistemine sahip araçlar için üretilmiş olan Direct LiquMax kitinin içerisinde; yakıt modülü, pompa işlemcisi, yakıt besleme ünitesi, yakıt geri dönüşüm ünitesi, boost pump ve sistemin beyni olan AFC-2, yakıt anahtarı veLPG yakıt tankı bulunmaktadır. Bu sistemin VSI-DI sisteminden farkı %100 LPG kullanımına olanak tanıması ve LPG’yi sıvı olarak püskürterek daha fazla tasarruf ve daha yüksek performans elde edilebilmesidir.