Egzoz Testi

egzoz-muayene

Egzoz Testi

Egzoz emisyon ölçümünü yaptırmayan motorlu taşıt sahipleri 2018 yılı trafik cezası olarak 1.054 TL yerine 1.206 TL ceza ödeyecek.

Ayrıca Çevre Mevzuatı kapsamında; Çevre Kanunu’nun 20. Maddesi (a) Fıkrası hükmü ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2872 Sayılı Çevre Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliği (2015/1) gereğince Egzoz Gazı Emisyon Kontrolü ile Benzin ve Motorin Kalitesi Yönetmeliği ile belirlenen standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine 1.932 TL olarak belirlenmiştir.

Muayenesiz araç kullanma cezası:
Araç muayenesinin belirli periyodlarla yapılması zorunludur. Araçların muayene süresini geçirmek, süresi sonunda araç muayenesini yaptırmamak durumunda uygulanacak 2018 yılı trafik cezası 108,00  TL iken erken ödenmesi durumunda 81,00 TL olarak uygulanacaktır.

EBD Otogaz'da Egzoz Testi

Egzoz emisyonu, araçlarda kullanılan yakıtın yanmasıyla birlikte oluşan ve havaya yayılmakta olan kimyasalların yaratmış olduğu hava kirliliğini tanımlamada kullanılan bir terimdir. Otomobiller, egzoz yolu ile birçok kimyasalı, gaz ve katı parçacıklar halinde havaya atmaktadır. 

Hızlı Servis

Zaman kaybetmeden sonuca ulaşın.

Ödüllü Hizmet

Müşteri Memnuniyet ödüllü hizmet

Uzman Ekip

İşinde uzman ekibimiz sizinle.

Güvenli Alışveriş

Yapılan işlemler yasal ve faturalıdır.

Uygun Fiyatlar

Uygun fiyatlar ve ödeme koşulları.

EBD Garantisi

Yapılan işler ile ilgili Garantidesiniz.

Egzoz Testinde Neler Yapılır

Emisyon testi sayesinde araç sahiplerinin taşıtlarının trafik için uygun olup olmadıkları belirlenmektedir.

Bursa EBD Otogaz, Egzoz Emisyon Ölçümü Yetkili İstasyonudur

Bizimle iletişime geçin, en kısa sürede randevunuzu alın