Preloader icon
sivi-lpg

Sıvı LPG

SIVI LPG SİSTEMİ İLE %50 YE VARAN YAKIT TASARRUFU

Sıvı LPG sistemleri PRİNS Drect Liqui Max ve VİALLE LPDİ  motora hiçbir tadilat gerektirmeden  lpg gazını sıvılaştırılarak aracın benzin enjektörlerinden  motora entegre edilmesi mantığı ile çalışıyor. Audi:  A3 A4 A5 A6 WOLKSVAGEN:  Jetta  Passat  Polo Sicirocco Touran  Tiguan SEAT Altea Altea XL Leon Exeo  İbiza  Leon  SKODA Octavia  Fabia  Practik Roomster SuperB  Yeti HYUNDAİ: İX35 KİA: Sportage GDİ  VOLVO: Ecobost FORD:  Ecobost
Kısaca TSİ TFSİ GDİ ECOBOST motor  tipi araçlar için geliştirilen dünyada devrim yaratan yeni LPG teknolojisi Prins Direct Liqui Max ve Vialle LPDİ Türkiye’de
Üst segment ve premium marka araç sahiplerine yönelik LPG çözümlerinde dünyanın seçkin markaları Vialle ve Prins’in oto gaz dönüşüm sektöründe devrim yaratan Prins Direct Liqui Max ve Vialle LPDİ sistemleri  şimdide Türkiye’de. Bu sistemler motor üzerinde hiçbir tadilat (delme kesme su bağlantısı girişi vs ) gerektirmemesi ve sunduğu yüksek performans ile öne çıkıyor.
Dünyada ilk kez motor üzerinde delme ve tadilat işlemi gerektirmeden LPG dönüşümünü gerçekleştirmeye olanak sağlayarak yeni bir devir başlatan Prins Direct Liqui Max ve Vialle LPDİ sistemleri Çorumda AKABE OTO GAZ tarafından aracınıza dönüşümü yapılabilmektedir.

Prins Direct liqui max ve Vialle LPDİ sistemi AUDİ VW SEAT SKODA HYUNDAİ VOLVO FORD  KİA ’nin geliştirdiği TFİS FSİ TSI GDİ ECOBOS  gibi yüksek teknolojili motorlara özel olarak hazırlandı. Sistem, sıvı LPG’yi yüksel basınçla silindirin içine enjekte edip benzin sisteminin yakıt enjektörünü kullanıyor. Prins Drect liqui max ve Vialle LPDİ teknoloji açısından dünyada taşıdığı öncülük misyonunun yanı sıra her araca özel olarak uygulanması ilede dünyada bir ilki gerçekleştiriyor.
Bu sistemler LPG yi motora direkt olarak sıvı halde aktarıldığı için aracınızda %50 ye varan tasarruf sağlıyor  aracınızın performansında artıran bu sistemle kullanıcılar araçta benzin ile LPG arasındaki farkı anlamıyor. Benzin gereksinimi ortadan kaldıran bu sistemle aracınıza LPG montajından sonra hiç benzin  almadan yıllarca kullanma imkanınıda sağlıyor. belirli aralıklarla yapılan LPG bakımlarıda bu sistemle ortadan kalkıyor.

Aracın standart yakıt sistemi ile uyum içinde çalışan Prins Drect Liqui Max ve Vialle LPDİ direkt enjeksiyon ( TSİ, TFSİ, GDİ, ECOBOS diye adlandırılan)  motorlar için dizayn edildi Türkiye de sipariş sistemi ile araca özel uygulanacak olması dolayısıyla bir ilki gerçekleştiriyor.
TSİ TFSİ GDİ ECOBOS diye adlandırdığımız yakıtın manifold yerine yüksek basınç altında silindire enjekte edilmesi prensibi ile çalışan motorlu araçlara uygulanabilen bu sistem ile LPG motora direkt sıvı olarak gireceği için aracın ilk çalışması dahil %100 LPG ile çalışabilmektedir ayrıca motorunuzda güç kaybını sıfıra indirgiyor ve yüksek oktanda çalıştığı için motorun gücü ve torku artıyor. Fakat sıvı sistemin geliştiren firmalar Prins Drect Liqui Max ve Vialle LPDİ bu gücü sabit tutup daha az yakıt tüketimine yöneltmiştir ve LPG’
Dünyanın en büyük LPG/CNG üreticilerinden olan Prins ve Vialle değişik ülkelerde Honda, Chrysler, jeep, Toyota, Volkswagen ve Volvo’nun fabrika çıkışlı LPG VE CNG li araçları için kit üretmektedir.

LPdi sisteminin kalbi benzin ve Lpg arasındaki yakıt değişimini düzgün
bir şekilde sağlayan patentli FSU (Yakıt Seçim Ünitesi) dir. FSU seçilen yakıtı
silindirler enjekte etmeden önce basıncını 100 Bar dan daha fazla arttıran
motor üzerindeki Yüksek Basınç Pompasına yönlendirir. LPdi sisteminde
araç benzin kullanmadan sadece LPG de çalışabilir.Sürücü istediği bir anda
yakıt değişim anahtarından benzine yada Lpg ye geçiş yapabilir. Direk
Enjeksiyonlu motor teknolojisine sahip AUDI-VW-SKODA-SEAT-GM-BMWFORD-
PEUGEOT-MERCEDES-VOLVO -HYUNDAI-KIA gibi ana araç markaları
tarafından kullanılır. LPdi sistemi, yüksek basınç pompası,enjektörler ve
basınç sensörleri gibi arabanın orjinal parçalarını kullanır.Bütün bu parçalar
LPG ile test edilmiştir.Bu parçalar ECE R 67-01 standartlarına göre
sertifikalandırılmıştır.

Avantajlarınız;

• Likit Otogaz Enjeksiyonunu kullanan yenilikçi, patentli en son teknoloji
• Yakıt masrafınızı %5o ye kadar azaltır.
• Daha düşük karbondioksit salınımı ile çevreyi korur.
• Motorun yönetimi aracın kendi orijinal ECU su tarafından yapıldığı için
mükemmel sürüş imkanı sağlar.
• Direk LPG ile çalışır.
• Bakım gerektirmez.
• Güç ve performans kaybı yoktur.
• Araçın orjinal yakıt parçalarını kullanır.
• Otogaz karışımından, ortam sıcaklığından, nem veya rakım farklılıkları gibi
harici faktörlerden etkilenmez.
• Sistem garantisi 2 YIL /100.000 km dir.
• Tüm parçalar ECE R 67-01 standartlarına göre sertifikalanmıştır.